Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak odpowiednio je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak daleko je przygotować? Bojowniki, ze powodu na nasze piękne ubarwienie, dosyć często chciane są do hodowli w codziennych zbiornikach. Oczywiście jak inne zwierzęta, które znajdujemy na naszych pupili, tak i rybki potrzebują określonych warunków do mieszkania prawidłowej form i zdrowia.

Niezwykle znaczącym jest, by umożliwić im jako najdoskonalsze powody do rozwoju – dzięki temu będziemy mogli napawać się widokiem pięknych rybek. Co konieczne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom idealne powody do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to medium bardzo niekorzystne – potrzebują one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i wpadają w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego człowieka przeznaczyć co najmniej 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta polepsza się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba typów istnieje dumniejsza, akwarium powinno zawierać co najmniej 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, więc w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w ścianach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było stałe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, chodzącymi do większości ryb labiryntowych, zaś toż znaczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z atmosfery. Możemy stwierdzić, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik musi być prawidłowo zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Ma więc więcej kolejną zaletę – chroni ryby przed zbyt wysokim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w określonej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o przedstawić na kilka roślin, jakie będą dawały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy pozostałe elementy podłoża, jak skały w gorszym kolorze. Zapewni nam to mocne powody do uwagi tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno stanowić zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na dowód z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrwalenia jej prawdziwej kondycji.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments