{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w awaryjnych przypadkach może nam w znacznym stopniu uprościć życie. W jaki sposób zbudować dobrą historię kredytową? O jakich sprawach należy pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, czym jest historia kredytowa. Pod tym pojęciem kryje się nasza przeszłość wiążąca się z braniem kredytów a także zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli tworzy naszą historię finansową w BIK, a po pewnym czasie staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych kredytów. Jeśli zamierzamy złożyć w najbliższym czasie wniosek o kredyt, musimy zadbać o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób zadbać o taką historię?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka uregulowanych już kredytów oraz parę informacji na temat zakupów na raty uregulowanych w wyznaczonym terminie. W przypadku osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na pozyskanie kredytu w banku staje się większa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich przypadku głównym problemem jest brak informacji, dzięki którym bank mógłby dokonać oceny wiarygodności potencjalnego klienta. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych powodów nie spłacały na czas.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na uzyskanie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o