{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w awaryjnych przypadkach może nam w znacznym stopniu uprościć życie. W jaki sposób zbudować dobrą historię kredytową? O jakich sprawach należy pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, czym jest historia kredytowa. Pod tym pojęciem kryje się nasza przeszłość wiążąca się z braniem kredytów a także zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli tworzy naszą historię finansową w BIK, a po pewnym czasie staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych kredytów. Jeśli zamierzamy złożyć w najbliższym czasie wniosek o kredyt, musimy zadbać o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób zadbać o taką historię?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka uregulowanych już kredytów oraz parę informacji na temat zakupów na raty uregulowanych w wyznaczonym terminie. W przypadku osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na pozyskanie kredytu w banku staje się większa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich przypadku głównym problemem jest brak informacji, dzięki którym bank mógłby dokonać oceny wiarygodności potencjalnego klienta. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych powodów nie spłacały na czas.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na uzyskanie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments