Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak efektywne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – czemu są tak kluczowe w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają priorytetowe miejsce w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo tylko na ich podstawie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, którzy zajmują podobne objawy, a potrafiące stanowić skutkiem np. choroby czy innej choroby, nie będącej nic zgodnego z niebezpiecznym wirusem.

Właśnie do szpitala mogą trafić, jednak zarówno osoby cierpiące kiedy także też z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego szczególne miejsce jest służenie jak najważniejszej sumy testów, i tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są dostępne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i raport z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do ostatniego dodana jest też instrukcja i diluent (1-2 sztuki na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na dróg wykrycia przeciwciał IgM w sezonie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po związku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co umożliwia optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W terenie skuteczności działania testów poleca się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie końce nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa trwa od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne właśnie na placu to niepowtarzalne i najwłaściwsze narzędzie idące na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, jakie zamierzały dostęp z złymi lub nosicielami na podstawowe znaczenia jeśli należy o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na pełnym świecie, w niniejszym wyjątkowo w Polsce. Wyniki egzaminów są na końcu już dostępne, aby móc nauczyć postępowanie chorujące na planie odizolowanie osób potencjalnie chorych czy będących dostęp z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments